Skip to main content
DistrictCampus
CAMPUS

Staff Directory

 
 
Building: School Year Prinicpal: Alicia Smith
Nathan Hale Primary 2020-2021 Asst. Principal: Kelly Dostal-Rojas
    Secretary: Mary Fernald
    Secretary: Libni Torres
       
Staff Member Name Position Title Grade Level Subject Department 
April O’Brien Teacher K All Subjects Co-Teacher
Molly Larkin Teacher K All Subjects  
Heather Siergiej Teacher K All Subjects  
Anne Knudsen Teacher K All Subjects Dual Language (Spanish)
Jennifer Martinez Teacher K All Subjects Dual Language (English)
Michelle Szukalski Teacher 1st All Subjects  
Jamie Sobolewski Teacher 1st All Subjects Co-Teacher
Lorena Villanueva Teacher 1st All Subjects Dual Language (Spanish)
 Yajaira Frausto Teacher 1st All Subjects Dual Language (English)
Margaret Garvey Teacher 2nd All Subjects  
Jennifer Deblock Teacher 2nd All Subjects  
Karen McQuinn Teacher 2nd All Subjects Co-Teacher
Cruz Jaramillo Teacher 2nd All Subjects Dual Language (Spanish)
Sevdia Balovski Teacher 2nd All Subjects Dual Language (English)
Donna Golumbeck Teacher 3rd All Subjects Co-Teacher
Rebecca MacFarlane Teacher 3rd All Subjects  
Katherine Baumann Teacher 3rd  All Subjects Gifted
Maribel Prado Teacher 3rd All Subjects Dual Language (Spanish)
Aida Ramirez Teacher 3rd All Subjects Dual Language (English)
Isela Andrade Teacher K- 2nd   ICP- SpEd
Kathryn Binder Teacher K-1st   CC- SpEd
Cheryl Moore Teacher 2nd- 3rd   CC- SpEd
MaryEllen Longawa Teacher All   SpEd  LDR
Jennifer Bello Teacher All   SpEd LDR
Terri Campos Instructional Coach All   Instructional Coach
Grace Kunkel Speech Pathologist All   Speech
John Nilsson  Speech Pathologist  All   ICP- SpEd
Kelly Chaquoia Social Worker All   SW
Robbyn Madderson ICP Social Worker All   ICP- SpEd-SW
Ilene Mokijewski Physical Ed Teacher All Grades   Unified Arts-PE
Thomas Mcginnis Physical Ed Teacher All Grades   Unified Arts-PE
Laura Reinert Teacher Librarian All Grades   Media
Rebecca Falls Music Teacher All Grades   Unified Arts-Music
Lisa O’Leary Art Teacher All Grades   Unified Arts-Art
Cera Chavez TPI All Grades    
Irma lagunas Paraprofessional K-DL    
Karina Perez Paraprofessional 1st- DL    
Lorena Lopez Paraprofessional 2nd DL    
Mirlo Alonzo Paraprofessional 3rd DL    
Vicki Boersma Floater- Paraprofessional  Kdg. English    
Brieon Nelson CC Paraprofessional K-1st   CC- SpEd
Pat Fisher CC Paraprofessional 2nd- 3rd   CC- SpEd
Carolina Soto ICP Paraprofessional 1:1 K-2nd   ICP- SpEd
Kayla Martinez ICP Paraprofessional 1:1 K-2nd   ICP- SpEd
Gabriella Loftus ICP Paraprofessional K-2nd   ICP- SpEd
Lewis, Donna ICP Paraprofessional 1:1 K-2nd   ICP- SpEd 
Altagracia Sanchez ICP Paraprofessional 1:1      
Jenna Baker Media Paraprofessional      
Kim Thorne Nurse      
 Susan Reynolds Health Paraprofessional      
Alma Saucedo Custodian      
Jennifer Ithal Custodian      
Dena Johnstone Custodian      
         
× Warning! Your Search Result Returned Empty.

NHP Calendar

Upcoming Events